DBArena Forum

Forum najlepszej gry przeglądarkowej - DBArena.pl

Nie jesteś zalogowany na forum. Aby się zalogować użyj loginu i hasła z gry lub jeśli jeszcze nie masz wygenerowanego konta wejdź w zakładkę (Konto > Edycja) i kliknij "generuj konto na forum".

#51 2018-05-11 19:47:31

technopop
Gracz
Data rejestracji: 2017-04-11
Liczba postów: 55

Odp: Nieustanny spadek wartości przedmiotów i wojowników

chyba przesada 4-6 serwerów to jednak za dużo na taką ilość graczy Durson

#52 2018-05-12 22:06:17

Majestro95
Gracz
Data rejestracji: 2017-03-10
Liczba postów: 21

W mojej opinii pomysł na umieranie wojowników przy zwrocie części kosztów treningu jest okej , ale również dodałbym zwrot hoi-poi bo jednak wydaje się na nie nie małe kwoty. Jednak zostawiłbym w spokoju to że różne rasy umierają w różnych odstępach czasu, najlepiej zrobić 365 dni dla każdego wojownika i tyle, w grze od 1 marca 2019, umiera 1 marca 2020, bez zbędnego kombinowania.
Myślę również że wymagało by wtedy zmienić system zdobywania wojowników w aurze God z plantów, zwłaszcza chodzi mi o grupę miesięczną, jest tam 43 wojowników czyli nawet jeśli trafiali by się bez powtarzania, to na niektórych trzeba by było czekać prawie 5 lat, nie mówiąc już o trafieniu takiego znowu.... a co dopiero jakby on jeszcze miał zaraz umrzeć i weź czekaj kolejne kilka lat na następnego....
Moim zdaniem grupa miesięczna to przeginka, jeżeli już by miała takowa być to powinno w niej być góra 15-16 wojowników, sami najlepsi, w grupie tygodniowej to samo, 130 wojowników, przy tym że oni też się powtarzają to na niektórych można by było czekać tak samo długo, jak nie dłużej.
Jest to kwestia nad którą trzeba by było pomyśleć.

Tak jak pisano już wcześniej fajnie by było zrobić ligi na zasadzie piłki nożnej, 30 graczy w lidze, 2 walki z każdym przeciwnikiem, 2 walki dziennie dzięki czemu liga trwałaby miesiąc, spadki awanse, za wygranie najwyższej ligi złote kule dla pierwszej trójki. Tygodniowe nagrody przyznawane za to w jakiej jesteśmy lidze np. 1 liga 4 napoje + 4xniebiańskiego złota , 2 liga 3 napoje + 3x niebiańskiego złota itd. Każdy z równą ilością walk czyli każdy miałby równe szanse i przestało by się wydawać PA na ligę.
Na turniejach przydało by się zwiększyć nagrody za wygraną, dodatkowo można by było zrobić comiesięczny turniej dla wszystkich graczy którzy wygrywali turnieje w danym miesiącu z jakimiś super nagrodami, coś na zasadzie turnieju miesięcznego za ligę który mamy w tej chwili.
Co do tworzenia nowych światów to nie ma to raczej sensu. Lepiej spróbować naprawić ten serwer niż tworzyć następny w którym będzie tak samo.

Co zrobić żeby nowi mogli spróbować walczyć , nadgonić najlepszych ? Nagrody z turniejów, ewentualnie planty, ale tutaj wymagało by to dużej ingerencji w grę ponieważ uważam że powinien być limit na posiadane planty, a nie że jeden gracz może mieć pół mapy pod swoją kontrolą. I jak tu nowy gracz ma w jakikolwiek sposób coś wskórać ? Zrobić limit, znacznie zwiększyć liczbę plantów, można by było zrobić możliwość sprzedaży zdobytego planta gdy odbijemy go od innego gracza a mamy limit lub po prostu nie jesteśmy nim zainteresowani, dostawalibyśmy za niego Zeni i plant stawałby się neutralny z tygodniową blokadą na ataki. Nadal twierdzę że gra byłaby ciekawsza i zwiększyło by to szanse na rozwój nowych graczy.

Jest to tylko i wyłącznie moja opinia na temat zmian w grze, jednak panie Plejus uważam że przemyślenie tych propozycji było by dobrym pomysłem.

PS. Drogi czytelniku jeżeli dotrwałeś do końca, gratuluję wytrwałości big_smile

#53 2018-05-13 14:48:20

durson
Doświadczony Gracz
Data rejestracji: 2017-03-19
Liczba postów: 139

technopop no może za dużo to może 2-4 ale tak czy siak grę trzeba rozreklamować bo ma potencjał i przyciągnąć nowych

#54 2018-05-13 18:52:29

Inwander
Doświadczony Gracz
Data rejestracji: 2017-01-27
Liczba postów: 104

damii napisał/a:

Dodanie "WYMAGALNOŚCI" przedmiotu do obecnych wojów np. [Skała nameczan, aby uzyskać Bazz'a]  - Również można wykonać.
Pytanie co na to gracze co nie mają jeszcze takiej postaci nagle będą musieli płacić  za przedmioty,który będzie droższy, a mimo to doświadczenie gracze i tak nie kupią takiego wojownika ,aby zrobić evo.

Wystarczy po prostu dodać kolejne evo. Przykładowy Bazz miałby przykładowo kolejne evo na np. 75 lvl gdzie dostałby jakiś fajny atak. Wtedy gracze, którzy już mają Bazz'a zrobionego, prawdopodobnie się skuszą na te evo, które notabene będzie wymagało właśnie tego przedmiotu ewolucyjnego jakim jest skała nameczańska. Tu tylko wymaga się trochę  wyobraźni (czyli nowy zestaw ataków dla nowego evo i ustawienie nowych przyrostów) oraz nowa grafika dla tego evo. Taki zabieg można wykonać dla innych wielu wojów, jeśli chcemy zwiększyć użyteczność przedmiotów evo.

#55 2018-05-16 20:21:28

Tom7
Doświadczony Gracz
Data rejestracji: 2017-08-13
Liczba postów: 268

No i jak temat stoi, bo postów jest sporo, ale czy do czegoś w ogóle doszliśmy?

#56 2018-05-24 12:40:38

browly
Młodszy Moderator
Data rejestracji: 2016-09-07
Liczba postów: 112

Polecam również określić cenę minimalna danych przedmiotów oraz wojowników. A ceny zawsze będą maleć jeżeli podaż jest większa niż popyt.
Zamiast wprowadzać sporo nowości warto zadbać o fundamenty i sprawy nie dopracowane, i dzięki temu gra się będzie rozwijać a administracji nie będzie brakowało coraz bardziej pomysłów.

Ostatnio edytowany przez browly (2018-05-24 12:41:02)

#57 2018-05-27 21:39:40

damii
Moderator
Data rejestracji: 2017-08-29
Liczba postów: 161

browly napisał/a:

Polecam również określić cenę minimalna danych przedmiotów oraz wojowników. A ceny zawsze będą maleć jeżeli podaż jest większa niż popyt.

Ceny min zostały wprowadzane.
Dodatkowo  blokady na zakup przedmiotów po zawyżonych cenach.
Oraz ograniczenie multikino.

Ostatnio edytowany przez damii (2018-05-27 21:39:53)

#58 2018-06-11 22:44:23

Saiyans
Doświadczony Gracz
Data rejestracji: 2017-02-23
Liczba postów: 287

Minął miesiąc od założenia tematu gracze się wypowiedzieli i co dalej????????

#59 2018-06-26 19:44:15

Saiyans
Doświadczony Gracz

Na serio temat zdechły ? bo aż mi się nie chce wierzyć , że plej tu nie wbiłeś na koniec luknąć...

Może na prawdę zróbmy ten reset serwera ?? Bo co tu dalej kombinować aby rozgrywke ruszyc do przodu? Wiekszosc ma konta wymaksowane za duzo do roboty nie ma , nowi sie demotywuja przepascia jesli chodzi o staz i dorobek starych graczy. Mowie to jako osoba ktora wjebala tu duza ilosc kasy i czasu

Doszedl event spoko , fajna opcja ale na chwile. Co dalej czekac na kolejny ciul wie ile ??

Przez ten caly czas stania serwera mozna wyciagnac wnioski gdzie sie popelnilo bledy i postawic nowy LEPSZY.  Niby za 2 lata bedzie ta sama sytuacja ale lepsze 2 lata gry od nowa niz meczarnia ktora jest teraz.

Dac stara lige ktora byla kiedys - cieszyla sie ona zdecydowanie wiekszym poparciem niz ten caly ranking, nagrody byly wartosciowe. Gody mialy swoja wartosc bez tej aktualizacji ktora jest spoko ale sprawila ze postacie w god sie namnozyly jak allahakbary w europie.
Poprawic aury eventowe - nie popelniac tego bledu ze aura zla jest lepsza od EVENTU!
Poprawic ataki wojom z potencjalem - takie postaci ktore maja trudnosc pojmania ekstremalne sa fchuj ciezke do SPOTKANIA powinny byc OP - ciezko je zdobyc w dobrej aurze jak : baata / pitote / aljadin...
W obawie przed dominacja debili jak ja co na wejscie sypna kasa mozna wprowadzic na lige limit wartosci woja skaczacy w gore wraz z nowym sezonem w takim przypadku przelew by inwestowal w mpa i inne duperele a nie tren

to tylko takie ode mnie luzne przemyslenia bo kurde trzeba cos zrobic - ludzie chca w to grac wiec co szkodzi dac im ponownie radosc.

reset mozna zapowiedziec nie wiem 1 wrzesnia... aby kazdy sie przygotowal

#60 2018-06-26 20:04:19

Tom7
Doświadczony Gracz
Data rejestracji: 2017-08-13
Liczba postów: 268

w sumie jestem za tym co powyżej

#61 2018-06-26 20:09:18

Jeren
Gracz
Data rejestracji: 2018-06-19
Liczba postów: 2

Em Takie decyzje to nie jest temat na chwile, na pewno Plejus tego nie zostawił, a nie można powiedzieć że jest to łatwa decyzja... Pewnie przez ten czas coś myślano już nad tym, nie musiał plejus specjalnie tutaj pisać "ok wszystko juz wiem olewam temat.../będe nad tym myślał" To post na rozpatrzenie propozycji graczy odnośnie tej sprawy więc nawet jeśli coś będzie postanowione to nie musimy byś teraz o tym poinformowani wink

PS:
Saiyans Nie mam zamiaru tutaj wytykać ci czegoś czy obrażać. Ale wiesz że tak bedzie ----> "lepsze 2 lata gry od nowa..." Tyle że w twoim przypadku(innych pewnie też) pewnie będziesz miał zwróconą kase na nowe konto tak jak o tym pisano wcześniej gdyby miał być reset, wiec mając kilkadziesiąt miliardów zeni na start to nie wiem czy to by była gra od nowa czy po prostu kwestia tygodnia/miesiąca? Żebyś wrócił do tego stanu z teraz... Potem tylko jakieś gody z turniejów zbierzesz za darmo właściwie i wyjdzie na to samo.

Tu jedynie pomoże nowy serwer z poprawkami przemyślanymi i ewentualnie MAŁYMI bonusami dla tych którzy jednak coś wpłacili na gre(ALE BEZ PRZESADY) Każdy powinien być świadom tego że gra może zbankrutować, lub braknie chęci do rozwoju więc już powinien wiedzieć że każda kasa wydana na gre może przepaść, ten serwer mógłby zostać żeby "nie stracić" tego co się osiągnęło, ale pewnie większość poszłaby na nowy.

Poza tym dobre by było żeby nowy serwer(o ile by wyszedł)/reset nie opierał by się na p2w tak bardzo... co mam na myśli? Chodzi o to że nawet jesli ktoś doładuje i będzie miał koksa to już chu* niech sobie wygrywa z innymi na turniejach, ale jeśli chodzi o misje, wojowników itp. To tacy wojownicy w eventach czy gdzieś jako przeciwnicy powinni mieć tak ustawiane automatycznie statystyki żeby nawet dla koksów był wyzwaniem...

Ostatnio edytowany przez Jeren (2018-06-26 20:09:43)

#62 2018-06-26 20:13:46

Saiyans
Doświadczony Gracz

Jeren napisał/a:

Em Takie decyzje to nie jest temat na chwile, na pewno Plejus tego nie zostawił, a nie można powiedzieć że jest to łatwa decyzja... Pewnie przez ten czas coś myślano już nad tym, nie musiał plejus specjalnie tutaj pisać "ok wszystko juz wiem olewam temat.../będe nad tym myślał" To post na rozpatrzenie propozycji graczy odnośnie tej sprawy więc nawet jeśli coś będzie postanowione to nie musimy byś teraz o tym poinformowani wink

PS:
Saiyans Nie mam zamiaru tutaj wytykać ci czegoś czy obrażać. Ale wiesz że tak bedzie ----> "lepsze 2 lata gry od nowa..." Tyle że w twoim przypadku(innych pewnie też) pewnie będziesz miał zwróconą kase na nowe konto tak jak o tym pisano wcześniej gdyby miał być reset, wiec mając kilkadziesiąt miliardów zeni na start to nie wiem czy to by była gra od nowa czy po prostu kwestia tygodnia/miesiąca? Żebyś wrócił do tego stanu z teraz... Potem tylko jakieś gody z turniejów zbierzesz za darmo właściwie i wyjdzie na to samo.

Tu jedynie pomoże nowy serwer z poprawkami przemyślanymi i ewentualnie MAŁYMI bonusami dla tych którzy jednak coś wpłacili na gre(ALE BEZ PRZESADY) Każdy powinien być świadom tego że gra może zbankrutować, lub braknie chęci do rozwoju więc już powinien wiedzieć że każda kasa wydana na gre może przepaść, ten serwer mógłby zostać żeby "nie stracić" tego co się osiągnęło, ale pewnie większość poszłaby na nowy.

Poza tym dobre by było żeby nowy serwer(o ile by wyszedł)/reset nie opierał by się na p2w tak bardzo... co mam na myśli? Chodzi o to że nawet jesli ktoś doładuje i będzie miał koksa to już chu* niech sobie wygrywa z innymi na turniejach, ale jeśli chodzi o misje, wojowników itp. To tacy wojownicy w eventach czy gdzieś jako przeciwnicy powinni mieć tak ustawiane automatycznie statystyki żeby nawet dla koksów był wyzwaniem...

jakby weszla jakas blokada p2w o czym pisalem to nic zwracac nie trzeba osoba ktore cos inwestowaly w pierwotny serwer w tym mi , kazdy by zaczal od nowa. Nie jedna gra bazuje na tym ze leje sie tam kase po czasie powstaje nowy serwer i gracze po prostu dla samej swiezej rywalizacji przechodza na nowy tracac ze tak powiem caly hajs jaki wczesniej wpakowali , traktujac to jako oplate za okres przyjemnosci ktory sie skonczyl jak z prostytutka

#63 2018-06-27 06:14:42

Jeren
Gracz
Data rejestracji: 2018-06-19
Liczba postów: 2

smile

Stopka

Forum oparte na FluxBB